ELBA NA KOLE

30.03.2016 00:00

ELBA NA KOLE

( bungalov nebo stan )

 

TERMÍN: 17.-25.9.2016   (9 dní)   

CENA:     9.990,-Kč stan,   11.990,-Kč bungalov

                                             

 

PROGRAM: Jestli vám ve vaší sbírce zajímavých navštívených lokalit chybí středomořský ostrov ELBA, máte letos možnost si tuto mezeru zaplnit. Rádi naše super akce opakujeme a Elba skutečně super vždy  byla a stále je!

   Elba je příjemně kopcovitý ostrůvek poblíž italské pevniny a územně patří k nádhernému kraji Toskánsko. V porovnání třeba s Korsikou je Elba celkem maličká a proto využijeme bydlení na jednom místě a hvězdicovitých výletů do okolí. Jižní pobřeží Elby je příhodné jak pro cyklisty, tak pro potápěče. Zájemci tak mohou skloubit oba sporty dohromady. Příjemným zpestřením může být i vyjížďka na motorce, které na Elbě půjčují za celkem přijatelných 20,-€/den. Cyklistické vyjížďky by vás jinak měly zavést k poutnímu kostelíku Madonna del Monte či k blízkému nejvyššímu bodu ostrova – Monte Capanne (1018 m) nebo na největší písečnou pláž Elby v zálivu Biodola, do kouzelné vesničky Sant’Ilario in Campo ukryté v horách, za prvotřídním vínem na venkovské šlechtické panství La Chiusa di Magazzini a hlavně k Napoleonově Ville, která je bohužel v lehce dezolátním stavu, ale vidět se to prostě musí. Cyklistické etapy měří od 40 do 90 km podle terénu. Jezdíme ve skupinkách dle vlastního výběru nebo i samostatně, takže tempo i trasu si můžete vybrat dle chuti.

 

NÁROČNOST: Lehčí až střední. Záleží na tom, jak si při hvězdicovitých výjezdech naložíte (co do kilometrů).

 

KOLA: Doporučujeme silniční nebo trekové kolo, případně horské přezout na silniční pláště. Extrem Tour nezajišťuje náhradní díly ani servis kol (sami máme málo). Nutné vybavení je: náhradní duše, lepení a pumpička. Neztratí se ani náhradní dráty a základní klíče. Určitě užijete zámek na kola a zadní svítilnu (blikačku). Dnes už klasickým vybavením, kromě cyklo-lahve, je i cyklistická přilba – náhoda je blbec!

 

POZNÁMKA: Pokud byste měli zájem o potápění, dejte nám co nejdříve vědět, abychom mohli s vámi vše prokonzultovat a eventuelně potápění zajistit. Hudební nástroje jsou vítány!

 

UBYTOVÁNÍ: 6x v bungalovu nebo pod vlastním stanem v kempu. Bungalovy jsou 4-6 lůžkové s 2-3 pokoji, vždy s kuchyňkou, sprchou a WC. Ložní prádlo je v ceně. http://www.campinglaconapineta.com/eng/

 

STRAVOVÁNÍ: Z vlastních dovezených či na místě nakoupených potravin. V bungalovech jsou vybavené kuchyňky. Pro stanaře jsou k dispozici PB vařiče – je jich dostatek, stolky, židličky a kanystry na pitnou vodu. Pivo je až do vyčerpání zásob za Kč.

 

DOPRAVA: Busem se speciálním cyklistickým vlekem.

 

V CENĚ JE: Veškerá doprava osob a kol, trajekt, 6x nocleh v bungalovu či ve stanu v kempu, 1x extremtourácké grilování, cestovní pojištění, pojištění proti úpadku CK, dálniční a jiné poplatky, informační a mapové materiály a vedoucí zájezdu. Pro stanaře jsou k dispozici PB vařiče, židličky, stolky a kanystry na pitnou vodu.

 

V CENĚ NENÍ: Strava, vstupy, závěrečný úklid bungalovů a fakultativní akce (potápění, motorky…).

Kontakt

Mgr. Soňa Henigova K Roli 16
321 02 Plzeň
CZ
00420/606 64 75 46 sonahenigova@email.cz