Zelené potraviny

Nejlepším lékem k udržení zdraví je strava!

Šťáva z mladého ječmene a sladkovodní řasa chlorella patří mezi zelené potraviny. Užíváme- li je společně, působí spolu synergicky, což znamená, že jejich účinek se nesčítá, ale násobí a i energeticky se výhodně doplňují.

Štáva z mladého ječmene náš organismus povzbudí, chlorella ho naopak pohladí a zklidní.

Hlavní výhody zelených potravin:

1) Obsahují velké množství chlorofilu

Chlorofyl má silný protizánětlivý účinek na vnitřní i vnější záněty. Je úspěšný při léčbě zánětů slinivky, gastritidy, vředových onemocnění.... Spolu s vysokým obsahem železa podporuje přirozenou krvetvorbu a zlepšuje okysličení organismu.

2) Sytí a čistí

Chlorella čistí střeva jako kartáč, navíc na sebe váže těžké kovy a urychluje vylučování jedů z těla. Každá čerstvá šťáva sytí a čistí náš organismus, u mladého ječmene je cenná rychlost a snadnost přípravy kvalitní šťávy.

3) Obsah velkého množství enzymů,

které jsou pro naše tělo nezbytné, protože dodávají energii do buněk, ale tepelnou úpravou potravin se ničí. Proto je pro tělo tolik žádoucí čerstvé ovoce a zelenina. Šťáva z mladého ječmene poskytuje našemu tělu asi 20 známých enzymů (to je více než u Wobenzymu), které spolu s vitamíny, minerály a stopovými prvky napomáhají rychlé regeneraci organismu.

4) Jsou silným antioxidantem

Chrání před různými druhy záření. Bez antioxidantů pleť žlukne stejně jako máslo na slunci. Zelené potraviny mají vysoký obsah betakarotenů, vitamínů C, E, B, B2, B3, B6, biotinu , kyseliny listové, atd...Antioxidanty zlepšují fyzickou i psychickou kondici.

5) Jsou zásadotvorné

Zelené potraviny obnovují acidobazickou rovnováhu organismu.

Nejenže překyselený organismus nehubne, ale kyselost způsobuje záněty, osteoporózu, kazivost zubů, zvyšuje hladinu cholesterolu, přemnožují se plísně atd...

Kontakt

Mgr. Soňa Henigova K Roli 16
321 02 Plzeň
CZ
00420/606 64 75 46 sonahenigova@email.cz